کاربران گرامی توجه نمایید که پلاتین پزشکی و پلاتین عراقی کاملا بی ارزش می باشد لطفا درمورد پلاتین پزشکی و عراقی تماس نگیرید!!  

کاربران گرامی لطفا توجه نمایید که پلاتین پزشکی و پلاتین عراقی کاملا بی ارزش می باشد لطفا درمورد پلاتین پزشکی و عراقی تماس نگیرید!!

خریدوفروش پلاتین

عنوان را به انگلیسی وارد کنید
موضوع این نوشته را وارد کنید
خریدوفروش پلاتین

خریدوفروش پلاتین

 کاربرد پلاتین

 

 

پلاتین  خواص پلاتین :

پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، خرید و فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، کاربرد پلاتین ، مقاله پلاتین .

پلاتین محبوب ترین فلزی است که برای ساخت حلقه های نامزدی و عروسی مورد استفاده قرار می گیرد.
درخشندگی سفید رنگ پلاتین هرگز از بین نمی رود و تغییر رنگ نمی دهد. و در واقع درخشندگی آن همانند درخشندگی الماس است.
پلاتین فلزی است که از سال ۱۷۸۰ در فرانسه توسط لویی شانزدهم مورد استفاده قرار گرفت. و در واقع استفاده از آن در جواهرات از این دوران رواج پیدا کرد. از این رو فلز پلاتین به دلیل زیبایی و درخشندگی و دوام بسیار بالای آن به فلزی برای استفاده پادشاهان تبدیل شد.
پلاتین یکی از ماندگارترین و با دوام ترین فلزاتی است که در جواهرسازی مورد استفاده قرار می گیرد. و یک نماد ماندگار برای عشق واقعی، جاودانگی و بقاء به شمار می رود.

پلاتین (Platinum) یک عنصر شیمیایی با نماد Pt و عدد اتمی ۷۸ است. پلاتین فلزی متراکم ، چکش خوار، هادی ، به شدت غیرفعال و گرانبها به رنگ نقره ای – سفید است.

این فلز عضو گروه پلاتین در گروه ۱۰ جدول تناوبی عناصر است.. Pt شش ایزوتوپ طبیعی دارد. و یکی از عناصر کمیاب در پوسته زمین با میانگین μg/kg  ۵ است. این فلز در بعضی از سنگ های معدن نیکل و مس  به همراه برخی از ذخایر محلی ، بیشتر در آفریقای جنوبی یافت می شود. که ۸۰ درصد از تولیدات جهان را شامل می شود.

به دلیل کمبود پلاتین در پوسته زمین ، سالانه فقط چند صد تن از این فلز تولید می شود. و با توجه به کاربردهای مهم آن  بسیار ارزشمند است. و یکی از فلزات گرانبها محسوب می شود.

ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی فلز پلاتین

فلز پلاتین دارای چندین خاصیت مفید است. که کاربرد آن را در طیف گسترده ای از صنایع توضیح می دهد. این فلز یکی از متراکم ترین عناصر فلزی است و تقریبا دو برابر متراکم تر از سرب و بسیار پایدار است . این فلز در برابر خوردگی مقاوم است. و هادی خوبی برای جریان الکتریسیته است.

پلاتین یکی از فلزات با کمترین واکنش پذیری است. که در برابر خوردگی و حتی در دماهای بالا مقاوم است. و از این رو یک فلز نجیب محسوب می شود. Pt . یک فلز سازگار از نظر بیولوژیکی محسوب می شود زیرا غیر سمی و پایدار است.  بنابراین بر روی بافت های بدن تأثیر منفی نمی گذارد. تحقیقات اخیر همچنین تاثیر پلاتین برای جلوگیری از رشد برخی سلولهای سرطانی را نشان داده است.

این فلز در تولید مبدل های کاتالیزوری ، تجهیزات آزمایشگاهی ، اتصالات الکتریکی و الکترودها ، دماسنج ها، تجهیزات دندانپزشکی و ساخت جواهرات استفاده می شود. به عنوان یک فلز سنگین قرار گرفتن در معرض نمک های آن منجر به عوارضی برلی سلامتی می شود . ترکیبات حاوی پلاتین ، مانند سیس پلاتین ، اگزالی پلاتین و کربوپلاتین  در شیمی درمانی علیه انواع خاصی از سرطان مورد استفاده قرار می گیرد.

پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، خرید و فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، کاربرد پلاتین ، مقاله پلاتین .

استفاده در جواهرات

یک فلز بسیار گرانبها ، چکش خوار ، قابل انعطاف و براق است. که در هیچ دمایی اکسیده نمی شود. و به راحتی توسط اسیدها مورد حمله قرار نمی گیرد. حتی باریکترین بخش های پلاتین قوی و محکم هستند.

این فلز کمی سخت تر از آهن خالص  است. و به راحتی فرسوده نمی شود. از این رو  جواهرات حاوی این فلز به طور معمول شکل خود را حفظ می کند. و بهترین و امن ترین فلز برای تزئین با الماس هستند.

ما در گوشواره های الماس ، انگشترها ، گردن آویزها ، دستبند و موارد دیگر از پلاتین استفاده می کنیم. شایان ذکر است که حدود ۳۵٪ از Pt استخراج شده در سال ۲۰۱۷ برای جواهرات سازی مورد استفاده قرار گرفت.

پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، خرید و فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، کاربرد پلاتین ، مقاله پلاتین ، فلز پلاتین.

 

استفاده در پتروشیمی

این فلز به صورت پودری اغلب به عنوان کاتالیزور در واکنشهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این الکترودهای پلاتینی اغلب برای فرآیندهای مختلف در الکتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

آنها غالباً با لایه ای از پلاتین سیاه یا پودر پلاتین پوشانده می شوند. که نتایج بهتری نسبت به نوع خالص آن در واکنشهای شیمیایی ارائه می دهد.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری بر روی  Pt با توجه به قیمت این فلز پدیده ای نسبتاً جدید است. سکه ها و شمش های پلاتین در جهان نسبت به طلا و نقره بسیار نادر هستند. با این حال در سراسر جهان تجارت و یا جمع آوری می شوند.

پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، خرید و فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، کاربرد پلاتین ، مقاله پلاتین ، فلز پلاتین.

 

کاربرد فلز پلاتین در صنایع مختلف

تخمین زده می شود که تقریباً یک پنجم از هر محصول تولیدی که امروزه از آن استفاده می کنیم،  حاوی پلاتین است. یا در بخشی از تولید آن با این فلز ساخته شده است. مانند طلا  ، مس ، نقره و سایر فلزات ، پلاتین نیز دارای یک منبع محدود است. که ممکن است طی چند دهه از بین برود.

این فلز اغلب با کبالت برای تولید آهنربای دائمی قوی مخلوط می شود. الکترودهای داخل شیشه معمولاً با پلاتین آب بندی می شوند. زیرا ضریب دمایی آن تقریباً برابر با شیشه است. این فلز را می توان در اتصالات الکتریکی با ولتاژ پایین و سیمهایی با مقاومت الکتریکی استفاده کرد.

در حال حاضر این فلز در آشکارسازهای مقاومت دمایی (RTD) استفاده می شود. که به طور گسترده برای اندازه گیری دماهای صنعتی استفاده می شود. Pt در موتورهای توربین هواپیماها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پلاتین سیاه اغلب در لامپ های گازسوز و شمعک اجاق گاز استفاده می شود.

کاتالیزورهای Pt به تولید اسید نیتریک ، ماده اولیه کودها و مواد منفجره نظامی کمک می کنند. همچنین ساخت انواع سیلیکون های مخصوص برای مواد بسیار با دوام ، ضد آب و عایق الکتریکی به پلاتین نیاز دارد. از این فلز برای ایجاد روکش جدا شونده برای  برچسب های کاغذی استفاده می شود.

دیسک های سخت رایانه اغلب حاوی پلاتین در لایه های مغناطیسی هستند. هارد دیسک ها اغلب در تلویزیون ، کنسول های بازی های ویدیویی و سایر سیستم های سرگرمی خانگی وجود دارند. استفاده از این فلز به کاهش اندازه دیسک کمک کرده است. کاربرد Pt همچنین منجر به بهبود ظرفیت ذخیره سازی داده ها شده است. پلاتین در فیبرهای نوری و شیشه صفحه نمایش کریستال مایع مخصوصاً در لپ تاپ ها و مقادیر کمی از این فلز در مدارهای تلفن های همراه مورد استفاده قرار می گیرد.خریدوفروش پلاتین

پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، خرید و فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، کاربرد پلاتین ، مقاله پلاتین ، فلز پلاتین.

عوارض قرار گرفتن در معرض پلاتین

طبق گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها  قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض نمک های پلاتین ممکن است. باعث سوزش چشم ها ، بینی و گلو شود. و قرار گرفتن در معرض طولانی مدت ممکن است باعث آلرژی تنفسی و حساسیت پوستی شود.

از آنجا که این فلز یک کاتالیزور در ساخت لاستیک سیلیکون و اجزای ایمپلنت های پزشکی (پروتزهای تعویض مفصل ، دیسک های کمر مصنوعی ، دریچه های عروقی و غیره) است این امکان وجود دارد. که پلاتین بتواند وارد بدن شده و عوارض جانبی به دنبال داشته باشد. سازمان غذا و دارو و سایر نهادها این موضوع را مورد بررسی قرار داده اند. و تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر سمیت این فلز در داخل بدن پیدا نکرده اند.

شما بزرگواران می تواند از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت مشاوره ، دریافت قیمت و ثبت سفارش اقدام بفرمایید. و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.خریدوفروش پلاتین

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت بورس فلزات رهام (کسرایی) با این مجموعه آشنا شدید تا شامل تخفیفات ما شوید.

فروشگاه اینترنتی بورس فلزات رهسام (کسرایی)

شماره تماس:

۰۲۱۵۵۶۰۱۳۰۰

۰۹۱۲۶۴۳۳۴۶۴

ارتباط با ما از طریق واتس اپ

ایمیل : info@pelatiin.ir

اینستاگرام: kharide_pelatin

نشانی ما :

تهران، خیابان ۱۵ خرداد، بازار زرگر ها، پاساژ طالقانی، ورودی ابراهیمی، طبقه دوم پلاک ۱۱

 

جهت خرید و فروش فلزات گرانبها ،  از سایت فروشگاهی بورس فلزات رهسام (کسرایی) بر روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید و فروش فلزات گرانبها

مفتول پلاتین ، خرید نیترات پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، خرید نمک فلزات گرانبها ، نمک فلزات گرانبها ، خرید و فروش  نمک فلزات گرانبها. ، خرید و فروش نقره ، خرید نقره ، فروش نقره ، خرید نمک فلزات گرانبها ، نمک فلزات گرانبها ، نیترات پلاتین ، نیترات رودیوم ، نیترات پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، جداسازی فلزات گرانبها ، کلرو پالادیوم ، فروش کلروپالادیوم ، کلرویاد پالادیوم ، فروش کلرویاد پالادیوم ، فروش نمک پلاتین ، فروش نمک پالادیوم ، کلرور پالادیوم ، فروش کلرور پالادیوم ، کلرید پالادیوم ، فروش کلرید پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، خرید فلزات گرانبها .

فلزات گرانبها ، ساخت فلزات گرانبها ، کاربرد پالادیوم ، فروش پالادیوم ، بازیافت فلزات گرانبها ، کنسانتره فلزات ، نمک فلزات ، فلز رودیوم ، رودیوم ، نیترات رودیوم ، خرید نیترات رودیوم ، فروش نیترات رودیوم ، خرید رودیوم ، فروش رودیوم ، قیمت رودیوم ، فلز پلاتین، پلاتین ، نیترات پلاتین ، خرید نیترات پلاتین ، فروش نیترات پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، خرید و فروش طلا ، شمش طلا ، طلای آب شده ، قیمت طلا ، قیمت شمش طلا ، کلرید پالادیوم .خریدوفروش پلاتین

چرا پلاتین یک گرانترین فلز جهان است؟

این فلز اعلاترین نوع طلای سفید است.

سنگین ‌ترین و سخت‌ ترین فلز سفید، پلاتین است.

یک مکعب ۱۵ سانتی پلاتین در حدود ۷۵ کیلوگرم وزن دارد. به همین علت است که دوام این فلز سفید برای ساخت حلقه و دستنبد که روزانه استفاده‌ ی بیشتری دارد انتخاب مطمئن تری است.خریدوفروش پلاتین

کجا می‌توان این فلز نقره ای را پیدا کرد؟

قرن هاست که پلاتین کشف شده است. بیشترین مقدار کشف شده در آفریقای جنوبی، روسیه و کانادا است.خریدوفروش پلاتین

به تازگی محققان نیز دریافته ‌اند که بر روی سطح ماه و شهاب سنگ ها پلاتین نیز وجود دارد.

گران قیمت ترین فلزی که در جواهر سازی استفاده می‌شود چیست؟

اگرچه این باور همگانی وجود دارد که پلاتین گرانترین فلز استفاده شده در جواهر سازی است اما فلز دیگری به نام رودیوم وجود دارد که به علت کمیاب بودن ارزش بیشتری دارد.

رودیوم به عنوان روکش برای طلا و نقره به کار می‌رود و باعث ایجاد درخشندگی زیورآلات می‌شود. پلاتین دومین فلز گران بها در ساخت جواهرات است.

شما همراهان و همکاران محترم میتوانید برای استعلام قیمت های دقیق و بروز فلز پلاتین از طریق شماره های تماس با مشاورین ما در ارتباط باشید.خریدوفروش پلاتین

۰۹۱۲۶۴۳۳۴۶۴

تاریخچه کشف فلز پلاتین

باستان شناسان مقداری از این فلز را در طلای مورد استفاده در خاکسپاری های مصر باستان در اوایل سال ۱۲۰۰ قبل از میلاد کشف کرده اند. با این حال ، میزان دانش اولیه مصریان از این فلز نامشخص است. و ممکن است که آنها تشخیص نداده باشند که پلاتینی در طلای آنها وجود دارد.

این فلز اولین بار توسط آمریکایی های کلمبیایی در نزدیکی اکوادور کشف شد. و برای تولید زیورآلات به عنوان طلای سفید استفاده می شد.

اولین گزارش کتبی در رابطه با کشف این فلز مربوط به ژولیوس سی اسکالیگر در سال ۱۵۵۷ است. او این فلز را به عنوان فلزی عجیب و غریب که در معادن بین پاناما و مکزیک یافت می شود توصیف کرد. و نوشت که هیچ آتشی نمی تواند آن را ذوب کند.

در سال ۱۷۸۳ شیمیدان فرانسوی  روشی را برای تولید Pt کشف و ثبت کرد. شیمیدان انگلیسی ویلیام اچ ولتستون یک فرآیند تجاری را برای تولید پلاتین خالص در اوایل قرن ۱۹ کشف کرد. وی در طی تحصیلات خود در مورد سنگ معدن پلاتین ، فلزات اسمیوم ، ایریدیوم ، رودیوم و پالادیوم را نیز کشف کرد. نام این عنصر از کلمه اسپانیایی “پلاتینا” گرفته شده است.خریدوفروش پلاتین

پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، خرید و فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، کاربرد پلاتین ، مقاله پلاتین .

 

کاربردهای گسترده و باورنکردنی فلز پلاتین

کاربردهای فلز پلاتین

استفاده در مبدل های کاتالیزوری

پلاتین پوشیده شده از کاتالیزورهای خودکار به جلوگیری از انتشار بخش زیادی از آلاینده های مضر که توسط وسیله نقلیه تولید می شوند ، کمک می کند. اکنون بیش از ۹۵٪ از اتومبیل های جدید با مبدل های کاتالیزوری ساخته می شوند.

با افزایش تعداد اتومبیل های موجود در جاده های جهان به طور مداوم ، آلودگی هوا به یک مشکل زیست محیطی عمومی تبدیل شده است. این فلز همراه با پالادیوم در کاهش گازهای گلخانه ای نقش مهمی داشته است.

مبدل کاتالیزوری مدرن خودرو به تبدیل بیش از ۹۰٪ ترکیبات مضر مانند مونوکسید کربن ، هیدروکربن ها و اکسیدهای ازت از موتورهای بنزینی به دی اکسید کربن ، نیتروژن و بخار آب کمتر مضر کمک می کند.خریدوفروش پلاتین

 

نیترات رودیوم/نیترات پالادیوم/سیم پلاتین/مفتول پلاتین/خرید پلاتین/فروش پلاتین/خرید رودیوم/فروش رودیوم/خرید پالادیوم/فروش پالادیوم/سیم ترموکوپل پلاتین/شمش پلاتین/شمش پالادیوم/شمش رودیوم/کروزه پلاتین/بوته پلاتین

Rate this post
admin_1
16 اسفند 1400
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه