کاربران گرامی توجه نمایید که پلاتین پزشکی و پلاتین عراقی کاملا بی ارزش می باشد لطفا درمورد پلاتین پزشکی و عراقی تماس نگیرید!!  

کاربران گرامی لطفا توجه نمایید که پلاتین پزشکی و پلاتین عراقی کاملا بی ارزش می باشد لطفا درمورد پلاتین پزشکی و عراقی تماس نگیرید!!

کلرید پالادیوم

کلرید پالادیوم که در واقع نام اصلی آن پالادیوم بی کلرید یا کلرید پالادوس است. به عنوان ماده جامد شناخته می‌شود که در حالت خشک رنگ قرمز تیره رنگ داشته و یک ترکیب شیمیایی بسیار ساده همراه کاتالیزورهای مبتنی بر پالادیوم است. کاتالیزور های مورد استفاده در کلرید پالادوس از اهمیت بسیار زیادی در سنتر آلی برخوردار هستند که باعث کاربرد فراوان این ماده در صنایع مختلف می‌شود. در صورت آشنایی بیشتر با این محصول در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

کلرید پالادیوم چیست ؟

 

پالادیوم بی کلرید به عنوان یک واحد کئوردیناسیونی پالادیوم است که از نظر شیمیایی با PDCL2 و استفاده از دو اتم کلر به همراه اتصال پالادیوم در دمای بسیار بالا تشکیل می‌شود. البته قابل ذکر است که تشکیل این فلز بسیار سخت بوده و تنها در شرایط حل شدن فلز پالادیوم در آبزیان یا اسید کلریک امکان پذیر است.

همچنین دمای مورد نیاز برای تشکیل این فلز بسیار سخت است. به همین دلیل فلز کلرید پالادیوم از با ارزشترین فلزهای موجود در طبیعت تلقی می‌شود. در صورتی که قصد تهیه فلز کلرید پالادیوم به صورت مصنوعی را داشته باشیم، باید فلز اسفنجی پالادیوم را به صورت متداول با گاز کلر در دمای ۱۵ درجه سانتیگراد ترکیب کرده تا در گذر زمان کلرید پلادوس تشکیل شود.

 

 

مشخصات پالادیوم دی کلراید :

 

 1. حالت فیزیکی :

این فلز به صورت کامل جامد با رنگ قرمز تیره رنگ می‌باشد. البته قابل تکرار است که در برخی از موارد این فلز را به صورت ماده نیز می‌توان درست کرد اما تولید آن بسیار نادر است. برخی از متخصصان شیمی نیز بر این باور هستند که پالادیوم به عنوان نوعی کاتالیزور فلزی در واقع شبیه به کریستال و پودر مانند است که هر دو فرضیه درست می‌باشد.

 

 1. فرمول شیمیایی :

فرمول شیمیایی این فلز با توجه به ترکیبات شیمیایی آن PdCl۲ می‌باشد. این فرمول شیمیایی نشان‌دهنده ترکیب دو کلر با پالادیوم می‌باشد.

 

 1. وزن مولکولی :

این فلز حدود (g/cm۳)۴.۰ تعیین می‌شود. که نسبت به فلزات دیگر بسیار سبک بوده و قابل حمل است.

 

 1. قابلیت انحلال بالا:

یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد فلز نسبت کلاس های دیگر امکان انحلال بالا در آب، استون، اتانول و برمید هیدروژن است که شما در فلز های دیگر به دلیل ترکیب شیمیایی بدون کلر با آن را مشاهده نخواهید کرد.

 

 1. آزمایش مونوکسید کربن :

همانطور که می‌دانید آزمایش مونوکسید کربن با استفاده از کلر قابل انجام است و تنها فلز پالادیوم بی کلرید قابلیت شرکت در این ترکیب شیمیایی را دارد.

 

6. مقاومت در برابر واکنش به مواد شیمیایی :

یکی از مزایای بسیار مهم این فلز مقاومت بسیار بالا در برابر واکنش به مواد شیمیایی و انواع اسیدها است. در واقع می توان گفت استفاده از کلر در ترکیب شیمیایی این فلز باعث جلوگیری از ترکیب آن با انواع فلز می‌شود. البته این مورد نیز دارای استثنا است و اگر شما خودتان قصد ترکیب کلرید پالادیوم را با اسید داشته باشید، با گرم کردن اسید قادر به انجام آن خواهید بود.

 

 1. قادر به افزایش عملکرد :

در صورتی که شما نیز افزایش عملکرد فلز و ترکیب سریع آن داشته باشید می‌توانید فلز را در آب سرد حل کرده تا عملکرد در کمترین زمان ممکن به چندین برابر برسد.

 

 1. اکسیدکننده بسیار ضعیف :

پالادیوم کلراید به عنوان یک عامل اکسید کننده بسیار ضعیف شناخته می شود که از آن برای ترکیب‌های شیمیایی در دمای بالا میتوان استفاده کرد.

 

 1. ایجاد لکه در فولاد :

همانطور که می‌دانید فولاد ضد زنگ به عنوان یک آلیاژ غیر قابل نفوذ شمرده می‌شود اما در برخی از موارد که فولاد دچار لکه می‌شود با پالادیوم کلراید قابل درمان خواهد بود.

 

 1. ناسازگار با برخی عناصر :

تمامی فلز ها با برخی از عناصر ناسازگار هستند؛ پالادیوم کلراید نیز با برخی از عناصر و ترکیب‌ها همچون اسیدها، آلومینیوم، آمونیاک، منیزیم، نیترات ها، روی، حرارت، تیوسیانات‌ها ناسازگار است.

 

 

کاربردهای کلرید پالادیوم :

 

گالری پالادیوم به عنوان یکی از فلزهای محبوب و دارای ویژگی های منحصر به فرد دارای کاربردهای بسیار زیادی است که در این قسمت بخشی از آنها را برای شما ذکر کردیم.

 

 1. از بین بردن لکه‌های فولاد ضد زنگ :

از مهمترین کاربردهای پالادیوم دی کلراید می‌توانیم بهراز بین بردن لکه‌های فولاد ضد زنگ اشاره داشته باشیم.

 

 1. انجام آزمایش مقاومت در برابر خوردگی :

این فلز به دلیل مقاومت بسیار زیاد در برابر خوردگی قابلیت استفاده در آزامیش‌های مقاومت در برابر خوردگی را دارد. قابل ذکر است که فلز پالادیوم دی کلراید نسبت به فلزهای دیگر دارای مقاومت بسیار بیشتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی می‌باشد.

 

 1. آزمایش آشکارسازی مونو اکسید کربن :

همانطور که گفته شد این محصول دارای ویژگی اکسیده شدن بسیار ضعیف است که باعث می‌شود در آشکارسازهای مونواکسید کربن قابل استفاده باشد.

 

4. استفاده به عنوان کاتالیزور :

 

همانطور که در ابتدا مطلب گفته شد این فلز به عنوان یک کاتالیزور بسیار قوی برای انجام واکنش آبکاری یا عکس‌برداری و… در صنعت پتروشیمیایی استفاده می‌شود.

 

 1. صنعت خودروسازی :

آیا می‌دانستید که بخش بسیار بزرگی از واکنش‌های شیمیایی صنعت خودروسازی با استفاده از فلز پالادیوم دی کلراید انجام می‌شود؟ استفاده از فلز کلرید پالادیوم در این صنعت به مقداری قوی است که بدون استفاده از آن بسیاری از بخش‌های خودروسازی وابسته به این فلز بوده و بدون بهره از آن منحل می‌شود.

 

6. فناوری الکتریکی و الکترونیک :

 

همانطور که می‌دانید بخشی از فرآیندهای متالیزاسیون با استفاده از کلرید پالادوس انجام می‌شود و تشکیل‌دهنده ترکیب شیمیایی تاثیرگذار در الکترونیک و فناوری الکتریکی است. البته قابل ذکر است که این ویژگی نیز باعث استفاده از فلز کلرید پالادوس در کاربردهایی همچون تولید کنتاکت‌های الکتریکی، سنتز پلیمرها، سیستم‌های سوئیچینگ، ساخت فلزهای نیمه رسانا و… اشاره کنیم.

 

 1. تولید جوهر پاک نشدنی :

فلز کلرید پالادیوم عنصر اصلی تولید جوهر پاک نشدنی است.  با توجه به اینکه این فلز به عنوان یک کاتالیزور عمل کرده و برای کاهش سرعت واکنش های شیمیایی به کار گرفته می‌شود؛ بهترین فلز برای تولید جوهر پاک نشدنی می‌باشد.

 

 1. استفاده در تاتو آرایشی :

همانطور که گفته شد این فلز از عناصر اصلی ساخت جوهر های پاک نشدنی است؛ به همین دلیل از آن برای ترکیب شیمیایی تاتو آرایشی استفاده می‌شود. دقت داشته باشید که بدون وجود پالادیوم بی کلرید امکان‌ پذیر نیست.

 

 

آیا پالادیوم دی کلرید سمی است ؟

 

خیر فلز کلرید پالادیوم سمی نیست، اما برخی از افراد به دلیل حساسیت پوستی با واکنش نشان داده با استفاده از این فلز برای پوست آنها حتی می‌تواند باعث ایجاد زخم، خونریزی، افزایش آمیلوئیدوز، دو برابر شدن تومورهای بدخیم، تحریک بیماری‌های انکساری چشم و… می‌باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود قبل از استفاده از جوهر تاتو که دارای این فلز می‌باشد، حتماً از یک آزمایش حساسیت به پلادیوم دی کلرید بهره ببرید.

البته قابل ذکر است که تمامی این احتمالات بر اساس آزمایش تاثیر این فلز بر روی حیوانات به دست آمده است و می‌تواند درصورت قوی بودن پوست شما هیچکدام از آنها تاثیرگذار نباشد.

 

خرید و فروش پالادیوم دی کلرید:

 

همانطور که در این مصرف گفته شد پالادیوم دی کلرید یکی از منحصر به فرد ترین فلز های موجود در جهان با سهم قابل توجهی در صنعت‌های مختلف شناخته می‌شود. به همین دلیل در کشور ایران شرکت‌های بسیار زیادی به تولید و خرید و فروش پالادیوم دی کلرید با کیفیت متفاوت می‌پردازند. در صورتی که شما نیز برای تهیه کاتالیزورهای مورد نیاز یا غربال‌های مولکولی به این فلز نیاز دارید پیشنهاد می‌کنیم که از سایت ما دیدن کرده و با کارشناس‌های سایت در زمینه خرید فلز کلرید پالادوس مشورت کنید.

 

 

نکات استفاده از کلرید پالادوس:

 

 1. شما در زمان آزامایش و ترکیب شیمیایی باید دقت کنید که پالادیوم دی کلراید در دمای 600 درجه سانتی‌گراد تجزیه و تصعید می‌شود.
 2. قیمت این فلز نسبت تمامی فلزهای موجود برای انجام ترکیبات شیمیایی بیشتر می‌باشد که طبق تحقیقات در برخی از موارد در بازار بیشتر از قیمت طلا است. به همین دلیل در زمان استفاده شما باید بسیار دقت داشته تا از فلز درست مصرف کنید.
 3. در زمان تولید محصولات برگرفته از فلز پالادیوم دی کلراید باید تمامی اصول و استانداردهای مورد نظر سازمان بهداشت جهانی را رعایت کنید.

 

مزایای فلز پالادیوم دی کلرید : 

 

 • فلز پالادیوم در سال‌های اخیر باعث پیشرفت تکنولوژی و امکان ایجاد هرگونه مواد شیمیایی قوی است.
 • استفاده از پالادیوم کلراید باعث افزایش سرمایه بسیار زیاد در صنایع مختلف می‌باشد.
 • این فلز جز گروه فلزهای پلاتین است که به عنوان پر رونق‌ترین فلزات جهان شناخته می‌شود و به همین دلیل راحت قابل یافت و استفاده است.
 • بهره از این فلز باعث شده است که ساخت انواع وسایل بیان شده در قسمت کاربرد راحت و سریع شود.
 • روش تولید این فلز کاملا با طبیعت ساختار است و هیچگونه ضرری به محیط زیست وارد نخواهد کرد.
 • راندمان و تولید فلز لز سهولت بالایی برخودار بوده و درصد خلوص بالای فلز باعث افزایش سرعت تولید می‌شود.

 

سخن پایانی :

 

در این مطلب به صورت کامل مفهوم کلرید پالادیوم، مزایا، ویژگی‌ها و روش خرید آن را ذکر کردیم. درصورت نیاز به خرید این فلز شما می‌توانید در بخش محصولات سایت ما به همراه مشورت با کارشناسان سایت بهره ببرید و در لحظه استعلام قیمت دریافت کنید.

Rate this page
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه