خریدوفروش نقره

خریدوفروش نقره

                                                                              09126433464

خریدوفروش نقره

همه چیز درباره خواص نقره

نقره همچنین به عنوان یک فلز گرانبها طبقه بندی می شود. فلزات گرانبها در پوسته زمین زیاد نیستند. نقره خواص و کاربردهایی دارد که در ادامه به آن اشاره کرده ایم.خریدوفروش نقره

از خواص نقره چه می دانید ؟

نقره چیست و چه کاربردی دارد؟

نقره یک فلز بسیار قابل انعطاف است، به این معنی که می توان آن را به ورقه های نازک و بدون ترک خوردن یا خرد شدن مواد، تبدیل کرد. یک استفاده جالب از نقره قابل انعطاف از صنعت تولید شیرینی های جنوب شرقی آسیا است،

جایی که ورق های نقره خالص، ضخامت چند میکرومتر به عنوان پوششی برای شیرینی استفاده می شود و تقریباً 250 تن نقره سالانه به این روش خورده می شود.

شیمیدانان نقره را به عنوان فلز انتقالی طبقه بندی می کنند. فلزات انتقالی عناصری بین گروه های 2 و 13 در جدول تناوبی هستند. جدول تناوبی نموداری است که نحوه ارتباط عناصر شیمیایی با یکدیگر را نشان می دهد. بیش از 40 عنصر، همه فلزات، در محدوده فلزات انتقالی قرار دارند.

نقره همچنین به عنوان یک فلز گرانبها طبقه بندی می شود. فلزات گرانبها در پوسته زمین زیاد نیستند. آنها جذاب هستند و از نظر شیمیایی بسیار فعال نیستند. این خصوصیات باعث می شود که این فلز در جواهرات، سکه ها و هنر مطلوب باشد.

حدود 5-6 فلز نزدیک نقره در جدول تناوبی نیز از فلزات گرانبها هستند. اینها شامل طلا، پلاتین، پالادیوم، رودیم و ایندیوم هستند.

هزاران سال است که نقره توسط انسان استفاده می شود. این اغلب به عنوان یک عنصر آزاد در طبیعت رخ می دهد. همچنین می توان آن را از سنگ معدن ها بسیار آسان استخراج کرد. این خواص یادگیری در مورد نقره را برای انسانهای اولیه آسان می کند.خریدوفروش نقره

کشف و نامگذاری نقره

نقره احتمالاً اولین بار پس از طلا و مس کشف شد. طلا و مس اغلب به عنوان عناصر آزاد در طبیعت رخ می دهند. آنها دارای رنگ های بسیار متمایز هستند و همین امر یافتن این فلزات را برای انسان های اولیه آسان می کند.

نقره همچنین به عنوان یک فلز آزاد ظاهر می شود، اما بسیار کمتر از طلا یا مس است. در برهه ای از زمان، انسان ها استخراج نقره از سنگ معادن را فرا گرفتند. اما این کشف باید خیلی زود در تاریخ بشر اتفاق افتاده باشد.

باستان شناسان (دانشمندانی که تمدن های باستان را مطالعه می کنند) اشیای نقره ای مربوط به حدود 3400 سال قبل از میلاد را در مصر پیدا کرده اند. نقاشی روی قدیمی ترین اهرام نشان داده شده است

که مردان با فلز کار می کنند و احتمالاً از سنگ معدن آن، نقره استخراج می کنند.خریدوفروش نقره

سایر فرهنگ های اولیه نیز از نقره استفاده می کردند. سوابق نوشته شده از هند، این فلز را در حدود 900 سال قبل از میلاد توصیف می کند که هنگام ورود اروپایی ها، نقره در قاره آمریکا معمولاً مورد استفاده قرار می گرفت.

کتاب مقدس شامل بسیاری از منابع نقره است. از این فلز به عنوان راهی برای پرداخت هزینه اشیا استفاده می شد. همچنین معابد، کاخ ها و دیگر بناهای مهم را تزئین می کرد. کتاب مقدس همچنین شامل بخش هایی است که تولید نقره را توصیف می کند.خریدوفروش نقره

Sell Platinum Jewelry in Florida - Sell Platinum Jewelery - Sell Platinum Ring - Sell Platinum Setting

مشخصات فیزیکی نقره

نقره فلزی نرم و سفید با سطح براق است. شکل پذیرترین و قابل انعطاف ترین فلز است. ductile به معنی قابلیت کشیدن به سیمهای نازک است. قابل انعطاف پذیری که می تواند به ورقه های نازک چکش خورده باشد.

نقره دو خاصیت منحصر به فرد دیگر نیز دارد. گرما و برق را بهتر از هر عنصر دیگری هدایت می کند. همچنین نور را به خوبی منعکس می کند.

نقطه ذوب نقره 961.5 درجه سانتیگراد (1762 درجه فارنهایت) و نقطه جوش آن حدود 2000 تا 2200 درجه سانتیگراد (3600 تا 4000 درجه فارنهایت) است. چگالی آن 10.49 گرم در سانتی متر مکعب است.خریدوفروش نقره

موارد استفاده از نقره

خواص شیمیایی نقره

نقره یک فلز بسیار غیرفعال است. در شرایط عادی با اکسیژن هوا واکنش نمی دهد . با این حال ، این ترکیبات به آرامی با ترکیبات گوگردی در هوا واکنش نشان می دهند . محصول این واکنش سولفید نقره (Ag 2 S) است که یک ترکیب سیاه است.

لکه ای که به مرور بر روی ظروف نقره و سایر اشیا پوشیده شده از نقره ایجاد می شود سولفید نقره است.خریدوفروش نقره

نقره به راحتی با آب، اسیدها یا بسیاری از ترکیبات دیگر واکنش نمی دهد. نمی سوزد مگر به عنوان پودر نقره.

استخراج نقره:

سنگ معدن های غنی از نقره مدت ها پیش به دلیل استخراج از بین رفت. امروزه نقره معمولاً از سنگ معادن تهیه می شود که مقادیر بسیار کمی از فلز را در خود جای داده است. این مقادیر می تواند از حدود چند هزارم باشد.خریدوفروش نقره

این فلز معمولاً به عنوان محصول جانبی سایر فلزات استخراج می شود. پس از حذف فلز اولیه، زباله ها اغلب حاوی مقادیر کمی نقره هستند. این مواد زائد با مواد شیمیایی تصفیه می شوند که با نقره واکنش نشان می دهند.

سپس می توان نقره را با الکترولیز استخراج کرد. الکترولیز فرآیندی است که طی آن یک ترکیب با عبور جریان الکتریکی از آن شکسته می شود.خریدوفروش نقره

موارد استفاده و ترکیبات نقره

حدود 10 درصد از نقره تولید شده در ایالات متحده در سکه، جواهرات و کارهای هنری استفاده می شود. یکی از روش های استفاده از نقره در آلیاژهای طلا است. طلا برای سکه و جواهرات بسیار مطلوب است.

اما استفاده از آن در فرم خالص آن بسیار نرم است. با این وجود افزودن نقره به طلا، آلیاژی را ایجاد می کند که بسیار مقاوم و ماندگارتر است. بیشتر اشیا “طلا” امروزه در واقع آلیاژهایی هستند که اغلب دارای آلیاژهای نقره و طلا هستند.

اما سایر اشیا از فلز نقره بسیار بیشتری استفاده می کنند. حدود نیمی از نقره تولید شده در ایالات متحده برای تهیه فیلم عکاسی تهیه می شود. نقره خالص ابتدا به یک ترکیب تبدیل می شود: کلرید نقره، برومید نقره یا یدید نقره.

سپس از این ترکیب برای ساخت فیلم عکاسی استفاده می شود.

دومین کاربرد مهم نقره در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی است. حدود 20 درصد از کل نقره تولید شده برای این منظور استفاده می شود. نقره در واقع مطلوب ترین فلز برای تجهیزات الکتریکی است.

جریان برق از طریق نقره به راحتی از طریق فلزات دیگر جریان می یابد. با این وجود در بیشتر موارد از فلزاتی مانند مس یا آلومینیوم استفاده می شود زیرا قیمت کمتری دارند.

شکل پذیری نقره

نقره همچنین شکل پذیر است، به این معنی که می توان آن را به سیم های نازکی به طول چند متر کشید. طلا قابل انعطاف ترین فلزات است و پس از آن نقره قرار دارد.خریدوفروش نقره

رسانایی الکتریکی و حرارتی

در میان تمام فلزات گرانبها، نقره کارآمدترین هادی برق و انرژی گرمایی است. به همین دلیل، نقره برای نقاط تماس در تمام صفحه های مدار چاپی استفاده می شود و همچنین در هادی های الکتریکی به عنوان پوشش استفاده می شود.

صنایع الکترونیک و انرژی خورشیدی تقاضای زیادی برای نقره ایجاد می کنند. خاصیت هدایت حرارتی نقره آن را برای استفاده در سلول های فتوولتائیک در صفحات خورشیدی ضروری می کند.

نصب صفحات خورشیدی در سال 2017 با 24 درصد افزایش، تقاضای نقره را افزایش داده است.خریدوفروش نقره

اکنون دستکش های مخصوصی برای استفاده در تلفن های صفحه لمسی در دسترس است که از الیاف نایلون بافته شده با نقره ساخته شده اند. این دستکش ها از هدایت نقره استفاده می کنند

تا اطمینان حاصل شود که برق زیستی حاصل از دست انسان از طریق دستکش های صفحه لمسی نفوذ می کند تا کاربران بتوانند در زمستان دستکش را در فضای باز بپوشند و همچنان از تلفن های هوشمند خود استفاده کنند.

How to Sell Platinum - Gold Smart

اما گاهی اوقات، یک دستگاه الکتریکی آنقدر مهم است که هزینه آن در نظر گرفته نمی شود. به عنوان مثال، دستگاه های الکتریکی در فضاپیماها، ماهواره ها و هواپیماها باید با اطمینان و کارآیی کار کنند. هزینه استفاده از نقره به اندازه هزینه لوازم خانگی مهم نیست.

بنابراین از نقره برای سیم کشی برق و اتصالات در این دستگاه ها استفاده می شود.

در برخی موارد، آبکاری نقره یک مشکل عملی را حل می کند که در آن نقره گران قیمت بهترین عملکرد را دارد. آبکاری نقره فرآیندی است که طی آن یک لایه بسیار نازک از فلز نقره بر روی فلز دیگری قرار می گیرد. نقره آنقدر قابل انعطاف است که می توان آن را به ورق های نازک تر از یک ورق کاغذ زد.

نقره این نازک را می توان روی فلز دیگری قرار داد. سپس فلز دیگر برخی از خصوصیات پوشش نقره را به خود می گیرد. به عنوان مثال، ممکن است به عنوان یک بازتابنده بسیار خوب کار کند زیرا نقره خیلی بازتابنده خوبی است.

فرقی نمی کند فلز دوم بازتابنده خوبی باشد یا نه. پوشش نقره ای به عنوان سطح بازتابنده در ترکیب عمل می کند.

تقریباً یک پنجم کل نقره تولید شده در محصولات متنوع دیگری مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال، اغلب در آمالگام های دندانی استفاده می شود. آمالگام آلیاژی است که در آن جیوه یکی از فلزات مورد استفاده است.

آمالگام های نقره برای پر کردن دندانهای خراب به خوبی عمل می کنند. آنها غیر سمی هستند و به راحتی مواد دیگر را تجزیه و واکنش نمی دهند. نقره همچنین در باتری های تخصصی از جمله باتری های نقره – روی و نقره – کادمیوم استفاده می شود.خریدوفروش نقره

Sell Platinum - The Precious Metals GroupThe Precious Metals Group

جریان برق از طریق نقره به راحتی از طریق فلزات دیگر جریان می یابد.

نقره به عنوان کاتالیزور

نقره خاصیت کاتالیزوری منحصر به فردی دارد و قادر است اتیلن را به اکسید اتیلن تبدیل کند. چندین ترکیب آلی را می توان از اکسید اتیلن سنتز کرد و این باعث می شود نقره در صنایع شیمیایی بسیار مفید باشد.خریدوفروش نقره

خواص ضد باکتریایی

نقره به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی و کاربرد در صنعت پزشکی شناخته شده است. این ماده به عنوان بخشی از لباس های خاص به منظور جلوگیری از انتشار باکتری ها و ایجاد بوهای نامطبوع استفاده می شود.

نقره همچنین به منظور جلوگیری از رشد باکتری، در نوک انگشتان دستکش های مخصوص تولید شده وجود دارد.خریدوفروش نقره

اثرات سلامتی نقره

نقره عنصری ملایم سمی است. وقتی فلز یا ترکیبات آن روی پوست قرار می گیرد، می تواند باعث ایجاد لکه های مایل به آبی شود که به نام آرژیریا یا آرگیروز شناخته می شود. تنفس در گرد و غبار نقره در طولانی مدت می تواند اثرات جدی سلامتی نیز داشته باشد.خریدوفروش نقره

تراکم نقره

نقره فلزی نجیب با تراکم بالا است. تراکم نقره 10.5 گرم در سانتی متر مکعب است. تراکم بالای نقره تولیدکنندگان سکه نقره جعلی را برای جعل کنندگان دشوار می کند. اگر اندازه سکه مناسب باشد اما از نقره ساخته نشده باشد، تشخیص آن از نظر وزن آسان است.

به همین ترتیب، اگر سکه با استفاده از یک فلز پایه در وزن مناسب ساخته شود، اندازه آن نادرست است. همانطور که نقره خالص یک فلز بسیار نرم است. جواهرات اغلب با نقره استرلینگ ساخته می شوند

که آلیاژی با 92.5٪ نقره خالص است و با سایر فلزات اساسی مانند مس، نیکل یا روی مخلوط شده است.خریدوفروش نقره

خواص نقره برای بدن :

بسیاری از خانم ها دوست دارند، بدانند که فواید و مضرات نقره برای زنان چه می باشد؟

در واقع باید بدانید که میزان فواید و ضررهای نقره با یکدیگر قابل مقایسه نمی باشند و نمی توان ویژگی منفی خاصی را در رابطه با مصرف این فلز بازگو نمود.

– برای کاهش استرس، تندخویی و فشار عصبی می توان از نقره استفاده کرد.

– به همراه داشتن انگشتر نقره، گردش خون را بهبود بخشیده و فشار خون را کاهش می دهد.

– برای مقابله با حملات قلبی، می توان از انگشتر نقره در دست چپ استفاده نمود.

– برخی داروها دارای مقادیری از نقره هستند و بدون آنکه سیستم ایمنی بدن را ضعیف کنند، بسیاری از باکتری ها و عفونت ها را از بین می برند.

– رنگ سفید نقره باعث منعکس شدن حدود 90 درصد از نور دریافتی می شود و برخلاف طلا، این فلز تشعشعات نامناسبی ندارد. از همین رو نقره خاصیت آرامش بخشی داشته و استرس را نیز کاهش می دهد.خریدوفروش نقره

Rate this page

مقالات بیشتر

اشتراک گذاری:

آشنایی با گرانترین فلزات در دنیا
اخبار

آشنایی با گرانترین فلزات در دنیا

اگر فکر می‌کنید طلا و نقره که ما به آنها فلزات بهادار می‌گوییم، گران‌ترین فلزات جهان هستند، اشتباه می‌کنید. بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌پرسند گران‌ترین فلز جهان کدام است؟ تهیه فهرستی از گران‌ترین فلزات دنیا دشوار

بیشتر بخوانید »
خطرات و عوارض نیترات نقره
اخبار

خطرات و عوارض نیترات نقره

نیترات نقره نیترات نقره از ترکیبات بسیار معروف و مهم نقره محسوب می‌شود. تولید نیترات نقره از اسید نیتریک و فلز نقره صورت می‌پذیرد. فرمول شیمیایی نیترات نقره به‌صورت AgNO۳ بوده در فرم‌های مایه و

بیشتر بخوانید »
تفاوت پلاتین و پالادیم چیست؟
خرید و فروش پالادیوم

تفاوت پلاتین و پالادیم چیست؟

در دنیای فلزات گرانبها، پلاتین و پالادیوم جایگاه ویژه ای دارند. این دو فلز به دلیل کمیاب بودن، زیبایی و کاربردهای صنعتی مختلف ارزش بالایی دارند. با این حال، بسیاری از مردم اغلب پلاتین و

بیشتر بخوانید »
چرا فلز رودیم گران است؟
خریدوفروش رودیوم

چرا فلز رودیم گران است؟

رودیوم چیست؟ رودیم یا رودیوم (به انگلیسی Rhodium) یکی از عناصر مهم در جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی (جدول مندلیف) می‌باشد که با نماد Rh و عدد اتمی 45 شناخته می‌شود. این عنصر معمولاً در سنگ‌های

بیشتر بخوانید »

Send Us A Message

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه