خرید پلاتین و پالادیوم -از کاربردهای فلز گرانبهای پالادیوم چه می دانید؟

از کاربردهای فلز گرانبهای پالادیوم چه می دانید؟

پلاتین و پالادیوم ، تفاوت بین پلاتین و پالادیوم ، خرید پلاتین ، خرید پالادیوم ، قیمت پلاتین ، قیمت پالادیوم ، فروش پالادیم ، فروش پلاتین ،  خرید پلاتین و پالادیوم ، خرید و فروش پلاتین و پالادیوم . 

پالادیوم (Palladium) یک عنصر شیمیایی با نماد Pd و عدد اتمی ۴۶ است. پالادیوم یک فلز نقره ای-سفید نادر و براق است. که در سال ۱۸۰۳ توسط شیمیدان انگلیسی ویلیام هاید ولاستون کشف شد.

پالادیوم ، پلاتین ، رودیوم ، روتنیوم ، ایریدیوم و اسمیوم گروهی از عناصر را تشکیل می دهند. که به آنها فلزات گروه پلاتین (PGMs) گفته می شود.

این عناصر دارای ویژگیهای شیمیایی مشابه ای هستند  اما پالادیوم کمترین نقطه ذوب و کمترین میزان تراکم را در بین آنها دارد.

 

امروزه بیش از نیمی از پالادیوم و پلاتین تولیدی در مبدل های کاتالیزوری مورد استفاده قرار می گیرند. و تقریباً ۹۰٪ از گازهای مضر در اگزوز خودرو (هیدروکربن ها ، مونوکسید کربن و دی اکسید نیتروژن) را به مواد کمتر مضر (نیتروژن ، دی اکسید کربن) تبدیل می کنند.

این فلز همچنین در لوازم الکترونیکی ، دندانپزشکی ، پزشکی ، تصفیه هیدروژن ، کاربردهای شیمیایی ، تصفیه آب های زیرزمینی و جواهرات استفاده می شود. Pd جزء اصلی سلولهای سوختی است که در آنها هیدروژن با اکسیژن برای تولید برق ، گرما و آب واکنش می دهد.

تاریخچه کشف فلز پالادیوم

پالادیوم در سال ۱۸۰۲ توسط شیمیدان ویلیام هاید ولستون کشف شد. که در آن زمان مشغول آزمایش پالایش پلاتین بود.

وی به طور اتفاقی با حل کردن پلاتین در مخلوط اسید نیتریک و اسید هیدروکلرید  این فلز را کشف کرد. و پس مانده را بررسی کرد.

او تصمیم گرفت به جای انتشار کشف جدید خود آن را عنوان نقره جدید در بازار بفروشد.

پس از علنی شدن کشف این فلز ، پالادیوم به عنوان درمانی برای سل محبوبیت یافت. با این حال به دلیل عوارض جانبی نامطلوب مصرف آن متوقف شد.

و  تا سال ۱۹۹۰ دوباره محبوبیت پیدا نکرد. ولی این بار وارد صنعت اتومبیل سازی جهت استفاده در مبدل های کاتالیزوری شد.

خرید پلاتین و پالادیوم ، تفاوت بین پلاتین و پالادیوم ، خرید پلاتین ، خرید پالادیوم ، قیمت پلاتین ، قیمت پالادیوم ، فروش پالادیم ، فروش پلاتین ، پلاتین و پالادیوم ، خرید و فروش پلاتین و پالادیوم . 

ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی فلز پالادیوم

پالادیم یک فلز قیمتی به رنگ سفید-خاکستری و بسیار انعطاف پذیر است. که به راحتی می شود با آن کار کرد.

این فلز اکنون جز چهار فلز گرانبهای جهان است.  Pd در دماهای معمولی تحت تاثیر اتمسفر تیره نمی شود.

بنابراین این فلز و آلیاژهای آن به عنوان جایگزینی برای پلاتین در جواهرات و در ارتباطات الکتریکی و برای اهداف تزئینی استفاده می شوند.

مقادیر نسبتاً کمی از پالادیوم که با طلا آلیاژ می شود. باعث بهترین بازدهی طلای سفید خواهد شد.

از پوششهای پالادیوم الکترودپوزیت شده یا آبکاری شده شیمیایی در قطعات مدار چاپی و در خازن های سرامیکی چند لایه استفاده می شود.

Pd یکی از فراوانترین فلزات گروه پلاتین است. که در پوسته زمین با فراوانی ۰.۰۱۵ قسمت در میلیون یافت می شود.

این فلز با پلاتین بومی آلیاژ تشکیل می دهد. این ماده به طور کلی به عنوان یک محصول جانبی در پالایش سنگ معدن مس و نیکل تولید می شود.

روسیه ، آفریقای جنوبی ، کانادا و ایالات متحده آمریکا تولید کنندگان برجسته پالادیوم جهان در اوایل قرن ۲۱ بودند.

بهتر است بدانید:

این فلز کاتالیزوری عالی برای واکنشهای شیمیایی شامل هیدروژن و اکسیژن از جمله هیدروژنه شدن ترکیبات آلی اشباع نشده است.

در شرایط مناسب Pd بیش از ۹۰۰ برابر حجم خود هیدروژن جذب می کند. طی این روند پالادیم منبسط ، سخت تر ، قوی تر و انعطاف پذیر تر می شود.

جذب هیدروژن همچنین باعث کاهش هدایت الکتریکی و حساسیت مغناطیسی فلز خواهد شد.

پالادیوم نسبت به سایر فلزات گروه پلاتین واکنش پذیرتر است. به عنوان مثال ، با اسیدهای بیشتری نسبت به سایر فلزات پلاتین مورد حمله قرار می گیرد.

در فرم اسفنجی حتی در اسید هیدروکلریک با حضور کلر یا اکسیژن حل می شود.

این فلز به سرعت توسط اکسیدهای قلیایی ذوب شده. و توسط  پراکسیدها و همچنین توسط فلوئور و کلر در حدود ۵۰۰ درجه سانتی گراد (۹۳۲ درجه فارنهایت) مورد حمله قرار می گیرد.

خرید پلاتین و پالادیوم ، تفاوت بین پلاتین و پالادیوم ، خرید پلاتین ، خرید پالادیوم ، قیمت پلاتین ، قیمت پالادیوم ، فروش پالادیم ، فروش پلاتین ، پلاتین و پالادیوم ، خرید و فروش پلاتین و پالادیوم . 

از کاربردهای فلز گرانبهای پالادیوم چه می دانید؟

کاربردهای فلز پالادیوم

مبدل های کاتالیزوری

بیشترین کاربرد پالادیم در صنعت خودرو و بطور خاص مبدل های کاتالیزوری است. پالادیوم به عنوان یک کاتالیزور عالی عمل می کند. و به تبدیل برخی از آلاینده های ناشی از احتراق داخلی موتورها به اجزای کمتر مضر کمک می کند. این ترکیبات برای انسان و محیط زیست بسیار مضر هستند. و در سال های اخیر تحت نظارت شدید قرار گرفته اند. برای سالها پلاتین فلز انتخابی جهت تولید کاتالیزوز بود اما با افزایش قیمت ها پالادیوم به عنوان جایگزین مناس بتر مورد استفاده قرار گرفت.

سرمایه گذاری فلزات گرانبها

به عنوان یک فلز گرانبها با بالاترین ارزش فعلی ، جای تعجب ندارد. که پالادیوم اکنون به عنوان یک دارایی جهت سرمایه گذاری بسیار با ارزش است. سکه های پالادیومی از سال ۱۹۶۶ تولید شده است  و امروز شمش ها و سکه های ساخته شده از این فلز بسیار با ارزش هستند.

جواهرات طلای سفید

اگرچه طلای زرد جواهرات سنتی موجود در جهان است اما طلای سفید نیز یک انتخاب محبوب است. و پالادیوم یکی از فلزاتی است که در آلیاژهای طلای سفید استفاده می شود. این فلز همچنین به دلیل نرمی در جواهرات به صورت خالص تر استفاده می شود.

الکترونیک

در صنعت الکترونیک این فلز برای ارتباطات الکتریکی  در خازن های سرامیکی و مواد لحیم کاری استفاده می شود.

دندانپزشکی

در آمالگام های دندانی مقادیر کمی از Pd برای مقابله با خوردگی و افزایش درخشندگی استفاده می شود. در این آمالگام ها به طور معمول کمتر از ۰.۵٪ پالادیوم وجود دارد. و جیوه ، نقره ، قلع و  مس بقیه را تشکیل می دهند.

فلوت های حرفه ای

فلوت های حرفه ای و درجه یک  مورد استفاده در کنسرت ها اغلب از فلزات گرانبها ساخته می شوند. اگرچه نقره استرلینگ یک ماده رایج برای این منظور است.  اما گاهی اوقات از پالادیوم برای تولید لوله های داخل این فلوت ها استفاده می شود.

 چاپ عکس

مانند نمک نقره ، نمک های Pd اغلب به عنوان ماده حساس به نور در چاپ مورد استفاده قرار می گیرد. نمک های این فلز  کیفیت منحصر به فردی ارائه می دهند. و در اواخر قرن نوزدهم مورد استفاده گسترده قرار گرفتند. و امروزه در سبک های هنری مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

تصفیه و ذخیره سازی هیدروژن

توانایی پالادیوم در جذب هیدروژن باعث شده که از آن برای تخلیص و ذخیره سازی ایمن عناصر هیدروژنی بسیار فرار استفاده شود. که این مسئله برای سلولهای سوختی مفید است.

هیدروژن یک منبع سوخت بسیار کارآمد است. و یافتن راه هایی برای ذخیره ایمن مقادیر زیاد آن می تواند به فن آوری های انرژی در آینده کمک کند. به طور خاص ، مشخص شده است که نانوذرات پالادیوم در جذب هیدروژن کارایی بیشتری دارند. و تحقیقات در مورد چگونگی استفاده از این روش ها ادامه دارد.

خرید پلاتین و پالادیوم ، تفاوت بین پلاتین و پالادیوم ، خرید پلاتین ، خرید پالادیوم ، قیمت پلاتین ، قیمت پالادیوم ، فروش پالادیم ، فروش پلاتین ، پلاتین و پالادیوم ، خرید و فروش پلاتین و پالادیوم . 

سمیت فلز پالادیوم برای انسان

پالادیوم  فلزی با سمیت پایین است. با این حال تحقیقات اخیر در مورد مکانیسم سمیت این فلز حاکی از سمیت بالای این فلز است. اگر در یک بازه زمانی طولانی تر و در سطح سلولی در کبد و کلیه اندازه گیری شود.

به نظر می رسد میتوکندری ها نقش مهمی در تعیین سمیت Pd دارند. زیرا این فلز باعث از بین رفتن غشای میتوکندری و کاهش سطح گلوتاتیون سلولی (GSH) می شود. تا قبل از این تحقیق تصور بر این بود که پالادیوم در هنگام مصرف به مقدار خیلی کم از بدن انسان جذب می شود.

دوزهای بالای پالادیوم می تواند سمی باشد. و آزمایشات روی جوندگان نشان می دهد که ممکن است منجر به سرطان شود. اگرچه تاکنون هیچ مدرک مشخصی مبنی بر اینکه این عنصر به انسان آسیب برساند، وجود ندارد.

شما بزرگواران می تواند از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت مشاوره ، دریافت قیمت و ثبت سفارش اقدام بفرمایید. و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.

حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت بورس فلزات رهام (کسرایی) با این مجموعه آشنا شدید تا شامل تخفیفات ما شوید.

فروشگاه اینترنتی بورس فلزات رهسام (کسرایی)

شماره تماس:

۰۲۱۵۵۶۰۱۳۰۰

۰۹۱۲۶۴۳۳۴۶۴

ارتباط با ما از طریق واتس اپ

ایمیل : info@pelatiin.ir

اینستاگرام: kharide_pelatin

نشانی ما :

تهران، خیابان ۱۵ خرداد، بازار زرگر ها، پاساژ طالقانی، ورودی ابراهیمی، طبقه دوم پلاک ۱۱

 

جهت خرید و فروش فلزات گرانبها ،  از سایت فروشگاهی بورس فلزات رهسام (کسرایی) بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

خرید و فروش فلزات گرانبها

 

مفتول پلاتین ، خرید نیترات پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، خرید نمک فلزات گرانبها ، نمک فلزات گرانبها ، خرید و فروش  نمک فلزات گرانبها. ، خرید و فروش نقره ، خرید نقره ، فروش نقره ، خرید نمک فلزات گرانبها ، نمک فلزات گرانبها ، نیترات پلاتین ، نیترات رودیوم ، نیترات پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، جداسازی فلزات گرانبها ، کلرو پالادیوم ، فروش کلروپالادیوم ، کلرویاد پالادیوم ، فروش کلرویاد پالادیوم ، فروش نمک پلاتین ، فروش نمک پالادیوم ، کلرور پالادیوم ، فروش کلرور پالادیوم ، کلرید پالادیوم ، فروش کلرید پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، خرید فلزات گرانبها .

فلزات گرانبها ، ساخت فلزات گرانبها ، کاربرد پالادیوم ، فروش پالادیوم ، بازیافت فلزات گرانبها ، کنسانتره فلزات ، نمک فلزات ، فلز رودیوم ، رودیوم ، نیترات رودیوم ، خرید نیترات رودیوم ، فروش نیترات رودیوم ، خرید رودیوم ، فروش رودیوم ، قیمت رودیوم ، فلز پلاتین، پلاتین ، نیترات پلاتین ، خرید نیترات پلاتین ، فروش نیترات پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، خرید و فروش طلا ، شمش طلا ، طلای آب شده ، قیمت طلا ، قیمت شمش طلا ، کلرید پالادیوم .

خرید پلاتین ، قیمت پلاتین ، فروش پلاتین ، فلز پلاتین ، کاربرد پلاتین ، قیمت روز پلاتین ، خرید آنلاین پلاتین ، سرمایه گذاری پلاتین ، خرید و فروش پلاتین.

Rate this post

مقالات بیشتر

اشتراک گذاری:

آشنایی با گرانترین فلزات در دنیا
اخبار

آشنایی با گرانترین فلزات در دنیا

اگر فکر می‌کنید طلا و نقره که ما به آنها فلزات بهادار می‌گوییم، گران‌ترین فلزات جهان هستند، اشتباه می‌کنید. بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌پرسند گران‌ترین فلز جهان کدام است؟ تهیه فهرستی از گران‌ترین فلزات دنیا دشوار

بیشتر بخوانید »
خطرات و عوارض نیترات نقره
اخبار

خطرات و عوارض نیترات نقره

نیترات نقره نیترات نقره از ترکیبات بسیار معروف و مهم نقره محسوب می‌شود. تولید نیترات نقره از اسید نیتریک و فلز نقره صورت می‌پذیرد. فرمول شیمیایی نیترات نقره به‌صورت AgNO۳ بوده در فرم‌های مایه و

بیشتر بخوانید »
تفاوت پلاتین و پالادیم چیست؟
خرید و فروش پالادیوم

تفاوت پلاتین و پالادیم چیست؟

در دنیای فلزات گرانبها، پلاتین و پالادیوم جایگاه ویژه ای دارند. این دو فلز به دلیل کمیاب بودن، زیبایی و کاربردهای صنعتی مختلف ارزش بالایی دارند. با این حال، بسیاری از مردم اغلب پلاتین و

بیشتر بخوانید »
چرا فلز رودیم گران است؟
خریدوفروش رودیوم

چرا فلز رودیم گران است؟

رودیوم چیست؟ رودیم یا رودیوم (به انگلیسی Rhodium) یکی از عناصر مهم در جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی (جدول مندلیف) می‌باشد که با نماد Rh و عدد اتمی 45 شناخته می‌شود. این عنصر معمولاً در سنگ‌های

بیشتر بخوانید »

Send Us A Message

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه