فروش کلرور پالادیوم

کلراید مس

کلرید مس - تولید، مشاوره، فروش- گروه صنعتی هامون

کلرید مس ( II ) یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی CuCl۲ است . کلرید مس یک جامد قهوه ای رنگ روشن است که به آهستگی رطوبت را جذب می کند تا یک دهیدرات آبی – سبز رنگ را تشکیل دهد

. کلرید های مس از متداول ترین ترکیبات مس ، پس از سولفات مس ، هستند . ترکیب شیمیایی بدون آب CuCl۲ یک ساختار یدید کادمیوم با شکل غیر طبیعی را اتخاذ می کند . در این الگو ، مراکز مسی هشت وجهی هستند .فروش کلرور پالادیوم

اکثر ترکیبات مس از شکل هندسی ایده آل ۸ وجهی به علت اثر جان – تلر خارج می شوند ، که در این جا موضعی شدن یک الکترون اوربیتال d به داخل اوربیتال مولکولی توضیح داده می شود که قویا با توجه با یک جفت لیگاند های کلرید ، از نوع اوربیتال های ضد پیوندی است .

در مس CuCl۲·۲H۲O مجددا یک شکل هندسی بسیار تغییر شکل یافته ی هشت وجهی را می پذیرد ، به نحوی که مراکز Cu ( II ) توسط دو لیگاند آبی و ۴ لیگاند کلریدی احاطه می شوند ، که به صورت غیر متقارن با دیگر مراکز Cu در اتصال قرار دارند .

مس ( I ) کلرید که معمولا کلرید مس نامیده می شود ، نوع دیگری از کلراید مس با فرمول شیمیایی CuCl است .

این ماده جامد سفید رنگی است که به صورت ناچیزی در آب حل می شود ، ولی در اسید هیدروکلریک غلیظ بسیار حل شدنی است . نمونه های نا خالص به علت حضور کلرید مس ( II ) سبز رنگ ظاهر می شوند .

ک کاربرد مهم صنعتی برای کلرید مس ( II ) به شکل یک هم کاتالیزوری با کلرید پالادیوم ( II ) در فرآیند واکر است . در این فرایند ، اتن ( اتیلن ) به اتانال با استفاده از آب و هوا تبدیل می شود .

کلرید مس ( II ) به عنوان یک کاتالیزور در فرآیند های گوناگونی که با استفاده از اکسی کلریناسیون ، کلرین تولید می کنند ، به کار گرفته می شود .مس ( II ) کلرید دارای عدادی کاربرد های بسیار تخصصی در سنتز ترکیبات آلی است .

این ترکیب کلریناسیون هیدرو کربن های آروماتیک را تحت تاثیر قرار داده و اغلب اوقات در حضور اکسید آلومینیوم این کار را انجام می دهد .فروش کلرور پالادیوم

خصوصیات کلرید مس

مس (l) کلرید به عنوان یک ماده سمی در صورت تماس با پوست باعث سوزش و اسیب جدی با چشم می شود.فروش کلرور پالادیوم

موارد مصرف کلرید مس

کلرید مس مایع|مس|شیمی صنعت آهنگ|قیمت کلراید مس|کلراید|کلرید مس مایع|

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.