خریدار پالادیوم

خریدار پالادیوم

 

خرید پالادیوم ، فروش پالادیوم ، خرید و فروش پالادیوم ، قیمت پالادیوم ، فروش آنلاین پالادیوم ، پالادیوم.

فلزات بی شماری در میان خانواده فلزات و عناصر شیمیایی وجود دارد. که توانسته اند ارزش خود را ثابت نموده .و جزء باارزش‌ترین و گران‌ترین فلزات دنیا شوند.

یکی از این فلزات پرطرفدار و گرانقیمت که کاربرد‌های فراوانی دارد فلز پالادیوم است.خریدار پالادیوم

معرفی فلز پالادیم

پالادیم یکی از عناصر شیمیایی جدول تناوبی است که با نشانه کوتاه آن Pd و عدد اتمی آن ۴۶ نمایش داده می‌شود.

پالادیم جزء یکی از فلزات کمیاب است. که به رنگ نقره‌ای و سفید یافت می‌شود.

پالادیوم از فلزات گروه پلاتین است. و در مقایسه با سایر فلزات این گروه کمترین چگالی و پایین ترین نقطه ذوب را دارد.

این فلز کمیاب بیشتر از معادن مس و نیکل بدست می‌آید.

تولید جهانی پالادیم از معادن در سال ۲۰۰۶ حدود ۲۲۲ تن بوده. و بیشتر آن برای تهیه مبدل‌های کاتالیست در صنعت خودروسازی استفاده شده‌ است.

که گاز‌های سمی خروجی از اگزوز را به ترکیبات بی‌خطر یا کم‌خطر تبدیل می‌کنند.

از این فلز در صنایع الکترونیک، پزشکی (مثل نوار‌های تست قند خون)، دندانپزشکی، تلخیص هیدروژن، صنایع شیمیایی، هواپیماسازی و جواهرسازی (مثل تولید طلای سفید) نیز استفاده می‌شود.

این فلز همچنین نقش مهمی در تولید نوعی از پیل‌های سوختی دارد. که هیدروژن و اکسیژن را ترکیب کرده تا الکتریسیته، گرما و آب تولید کنند.

پالادیم را می‌توان یکی از گرانترین فلزات دنیا دانست.

بیشتر پالادیم دنیا در دو کشور روسیه و آفریقای جنوبی تولید می‌شود. ضمن اینکه بازیافت محصولات حاوی پالادیم نیز به ویژه مبدل‌های کاتالیست یکی از منابع عمده تولید این فلز است.

همچنین گاهی نیز امکان پذیر است که عملیات گداخت در پالادیوم رخ دهد. هرگاه یک سیم پالادیوم در مقابل یک ولتاژ قوی قرار بگیرد.

هیدروژن را جذب کرده و در نتیجه هیدروژن را در خود داغ کرده. و تبدیل به هلیوم می‌کند. و در این عملیات ۱۰% انبساط حجم پیدا می‌کند.خریدار پالادیوم

خرید پالادیوم ، فروش پالادیوم ، خرید و فروش پالادیوم ، قیمت پالادیوم ، فروش آنلاین پالادیوم ، پالادیوم.

نحوه پیدایش پالادیوم

پالادیوم را می‌توان هم به صورت فلز آزاد و هم به صورت آلیاژ با طلا و پلاتین و دیگر فلزات این گروه در محل کوه‌های اورال استرالیا، اتیوپی و آمریکای شمالی و جنوبی یافت می‌شود.

اما با این حال، اکثر پالادیوم مصرفی به دلیل صرفه اقتصادی از معادن نیکل و مس در آفریقای جنوبی و انتاریوی کانادا استخراج می‌شود.

چرا که حجم بالای فلزات تولید این معادن عمل دریافت پالادیوم را به‌صرفه می‌کند.

ویژگی‌های جالب پالادیوم

جالب است بدانید که؛ پالادیوم در مجاورت هوا سیاه نمی‌شود. این فلز با چگالی اندک خود، پایین‌ترین نقطه ذوب را در میان فلزات هم گروه پلاتینیوم دارد. این فلز در زمانی که به آن حرارت داده شود، به میزان زیاده کشیده و نرم شده، در دمای سخت سفت و محکم می‌شود.

پالادیوم به‌شدت با ترکیبات گوگردی و اسید نیتریک ترکیب شده. به‌آرامی در اسید هیدروکلریک حل می‌شود.خریدار پالادیوم

همچنین این فلز در دما‌های معمولی با اکسیژن ترکیب نمی‌شود.

پالادیوم به طرز بسیار غیرمعمول و عجیب خاصیت جذب هیدروژن را تا ۹۰۰ برابر حجم خود در شرایط مناسب (دمای ۸۰ درجه سانتیگراد و فشار ۱ اتمسفر) دارد.

به نظر می‌رسد که احتمالاً هیدرید پالادیوم را شکل می‌دهد: pd۲H.

اما هنوز ترکیب شیمیایی واقعی آن آشکار نیست.

حالت‌های معمولی اکسیداسیون پالادیوم +۲، +۳ و +۴ است.

اخیراً ترکیبات پالادیوم که در آن، این عنصر اکسیداسیون +۶ دارد هم بوجود آمد.

خرید پالادیوم ، فروش پالادیوم ، خرید و فروش پالادیوم ، قیمت پالادیوم ، فروش آنلاین پالادیوم ، پالادیوم.

کاربرد‌های پالادیوم

شاید بتوان گفت؛ امروزه بیشترین کاربرد پالادیوم در ساخت مبدل‌های کاتالیستی است.

این فلز همچنین در جواهر سازی، دندان پزشکی، نوار تست‌های قند خون، شمع‌های هواپیما و در ساخت وسایل جراحی و ابزار تماس الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.خریدار پالادیوم

از کاربرد‌های اصلی این فلز می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • کاتالیزور

زمانی که پالادیوم به اندازه کافی ریز شود، به کاتالیزور همه کاره تبدیل می‌شود. و واکنش‌های هیدروژنیزاسیون و هیدروژن زدایی که تسریع می‌بخشد.

واکنش‌های تشکیل پیوند کربن – کربن زیادی در شیمی آلی وجود دارد. که با استفاده از کاتالیست پالادیوم، انجام این واکنش‌ها راحت‌تر می‌شود. علاوه بر این، زمانیکه پالادیوم به صورت پراکنده در مواد رسانا قرار گیرد. به یک الکتروکاتالیست عالی برای اکسیداسیون الکل‌ها در مواد قلیایی تبدیل می‌شود.خریدار پالادیوم

 • الکترونیک

دومین کاربرد اصلی پالادیوم در الکترونیک، ساخت خازن‌های سرامیکی چند لایه است. در این خازن ها، پالادیوم به عنوان الکترود استفاده می‌شود. یکی دیگر از کاربرد‌های پالادیوم، آبکاری اتصالات در لوازم الکترونیکی مصرفی است.

 • تکنولوژی

هیدروژن به راحتی از بین پالادیوم گرم شده عبور می‌کند. بنابراین می‌توان از آن برای خالص سازی گاز استفاده کرد. به همین دلیل از رآکتور‌های غشایی با غشاء پالادیوم برای تولید خالص‌ترین هیدروژن استفاده می‌کنند.

پالادیوم ،کلراید توانایی اکسید کردن مقدار زیادی گاز کربن مونوکسید را دارد. و در دتکتور‌های کربن مونوکسید استفاده می‌شود.

 • ذخیره هیدروژن

پالادیوم در دمای اتاق به راحتی هیدروژن را جذب کرده. و پالادیوم هیدرید تولید می‌کند.خریدار پالادیوم

با اینکه این خاصیت در بین فلزات واسطه مشترک است. اما پالادیوم توانایی جذب بالایی دارد. این ویژگی برای طراحی یک منبع ذخیره هیدروژن کارآمد و ارزان مورد بررسی قرار گرفته است.

مقدار هیدروژن موجود در پالادیوم را می‌توان به حساسیت مغناطیسی مرتبط ساخت، بدین صورت که با افزایش میزان هیدروژن، از حساسیت مغناطیسی کاسته می‌شود.

 • دندان پزشکی

پالادیوم به مقدار بسیار کم در بعضی از آلیاژ‌های آمالگام مورد استفاده قرار می‌گیرد تا میزان خوردگی را کاهش و درخشندگی ترمیم نهایی را افزایش دهد.

خرید پالادیوم ، فروش پالادیوم ، خرید و فروش پالادیوم ، قیمت پالادیوم ، فروش آنلاین پالادیوم ، پالادیوم.

شما بزرگواران می تواند از طریق مسیرهای ارتباطی زیر جهت مشاوره ، دریافت قیمت و ثبت سفارش اقدام بفرمایید. و با این کار علاوه بر صرفه جویی در زمان از تخفیفات ویژه ما نیز بهره مند شوید.
حتما در هنگام تماس بفرمایید از سایت شرکت فیدار فلزات رهسام آران با این مجموعه آشنا شدید تا شامل تخفیفات ما شوید.خریدار پالادیوم

فروشگاه اینترنتی  

شماره تماس:

۰۲۱۵۵۶۰۱۳۰۰

۰۹۱۲۶۴۳۳۴۶۴

ارتباط با ما از طریق واتس اپ

ایمیل : info@pelatiin.ir

اینستاگرام: kharide_pelatin

نشانی ما :

تهران، خیابان ۱۵ خرداد، بازار زرگر ها، پاساژ طالقانی، ورودی ابراهیمی، طبقه دوم پلاک ۱۱

 

جهت خرید و فروش فلزات گرانبها ،  از سایت فروشگاهی شرکت فیدار فلزات رهسام آران بر روی لینک زیر کلیک کنید.خریدار پالادیوم

 

خرید و فروش فلزات گرانبها

 

مفتول پلاتین ، خرید نیترات پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، خرید نمک فلزات گرانبها ، نمک فلزات گرانبها ، خرید و فروش  نمک فلزات گرانبها. ، خرید و فروش نقره ، خرید نقره ، فروش نقره ، خرید نمک فلزات گرانبها ، نمک فلزات گرانبها ، نیترات پلاتین ، نیترات رودیوم ، نیترات پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، جداسازی فلزات گرانبها ، کلرو پالادیوم ، فروش کلروپالادیوم ، کلرویاد پالادیوم ، فروش کلرویاد پالادیوم ، فروش نمک پلاتین ، فروش نمک پالادیوم ، کلرور پالادیوم ، فروش کلرور پالادیوم ، کلرید پالادیوم ، فروش کلرید پالادیوم ، ساخت قطعات آزمایشگاهی با فلزات گرانبها ، خرید فلزات گرانبها .

فلزات گرانبها ، ساخت فلزات گرانبها ، کاربرد پالادیوم ، فروش پالادیوم ، بازیافت فلزات گرانبها ، کنسانتره فلزات ، نمک فلزات ، فلز رودیوم ، رودیوم ، نیترات رودیوم ، خرید نیترات رودیوم ، فروش نیترات رودیوم ، خرید رودیوم ، فروش رودیوم ، قیمت رودیوم ، فلز پلاتین، پلاتین ، نیترات پلاتین ، خرید نیترات پلاتین ، فروش نیترات پلاتین ، خرید پلاتین ، فروش پلاتین ، قیمت پلاتین ، خرید و فروش طلا ، شمش طلا ، طلای آب شده ، قیمت طلا ، قیمت شمش طلا ، کلرید پالادیوم .خریدار پالادیوم

نیترات رودیوم/نیترات پالادیوم/سیم پلاتین/مفتول پلاتین/خرید پلاتین/فروش پلاتین/خرید رودیوم/فروش رودیوم/خرید پالادیوم/فروش پالادیوم/سیم ترموکوپل پلاتین/شمش پلاتین/شمش پالادیوم/شمش رودیوم/کروزه پلاتین/بوته پلاتین

Rate this post

مقالات بیشتر

اشتراک گذاری:

آشنایی با گرانترین فلزات در دنیا
اخبار

آشنایی با گرانترین فلزات در دنیا

اگر فکر می‌کنید طلا و نقره که ما به آنها فلزات بهادار می‌گوییم، گران‌ترین فلزات جهان هستند، اشتباه می‌کنید. بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌پرسند گران‌ترین فلز جهان کدام است؟ تهیه فهرستی از گران‌ترین فلزات دنیا دشوار

بیشتر بخوانید »
خطرات و عوارض نیترات نقره
اخبار

خطرات و عوارض نیترات نقره

نیترات نقره نیترات نقره از ترکیبات بسیار معروف و مهم نقره محسوب می‌شود. تولید نیترات نقره از اسید نیتریک و فلز نقره صورت می‌پذیرد. فرمول شیمیایی نیترات نقره به‌صورت AgNO۳ بوده در فرم‌های مایه و

بیشتر بخوانید »
تفاوت پلاتین و پالادیم چیست؟
خرید و فروش پالادیوم

تفاوت پلاتین و پالادیم چیست؟

در دنیای فلزات گرانبها، پلاتین و پالادیوم جایگاه ویژه ای دارند. این دو فلز به دلیل کمیاب بودن، زیبایی و کاربردهای صنعتی مختلف ارزش بالایی دارند. با این حال، بسیاری از مردم اغلب پلاتین و

بیشتر بخوانید »
چرا فلز رودیم گران است؟
خریدوفروش رودیوم

چرا فلز رودیم گران است؟

رودیوم چیست؟ رودیم یا رودیوم (به انگلیسی Rhodium) یکی از عناصر مهم در جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی (جدول مندلیف) می‌باشد که با نماد Rh و عدد اتمی 45 شناخته می‌شود. این عنصر معمولاً در سنگ‌های

بیشتر بخوانید »

Send Us A Message

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه