خریدوفروش پالادیوم ،قیمت بروز خرید و فروش فلزات پلاتین و پالادیوم

خریدوفروش پالادیوم

قیمت پلاتین و پالادیوم

قیمت پلاتین و پالادیوم، به واسطه نیازهای صنعتی و تقاضای سرمایه گذاران، نسبت به استفاده در جواهر سازی افزایش بیشتری داشته است.
به همین دلیل قیمت آنها تقریبا برابر است.
سرمایع گذاران چشم انداز قیمت این دو فلز را نامشخص میدانند.
هرگونه افزایش قیمت بیشتر پالادیوم نسبت به پلاتین، چالش جدیدی برای بازار پلاتین ایجاد میکند و انتخاب پلاتین
به عنوان انتخاب اول در جواهر سازی را به مخاطره می اندازد.خریدوفروش پالادیوم

تفاوت کاربرد های پلاتین و پالادیوم

 

پلاتین مقابل پالادیوم
پلاتین و پالادیوم هر دو عنصر d بلوک هستند. آنها معمولاً به عنوان فلزات انتقالی شناخته می شوند.
مانند بسیاری از فلزات انتقال ، اینها همچنین توانایی تشکیل ترکیبات با چندین حالت اکسیداسیون را دارند
و همچنین می توانند مجتمع هایی با لیگاند های مختلف تشکیل دهند. هر دو پالادیوم و پلاتین فلزات با رنگ سفید هستند.
آنها برای ساخت جواهرات مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجا که این فلزات بسیار نادر هستند ، آنها به عنوان فلزات گرانبها طبقه بندی می شوند.
هر دو این فلزات بسیار گران هستند ، که استفاده آنها را محدود کرده است.
پلاتینخریدوفروش پالادیوم
پلاتین یا پلاتین فلز انتقال با عدد اتمی 78 است. در گروه جدول تناوبی همانند نیکل و پالادیوم قرار دارد.
به همین ترتیب پیکربندی الکتریکی شبیه به نیکل با مدارهای بیرونی دارای ترتیب s2 d8 است. پلاتین ، معمولاً ، 2 و 4 حالت اکسیداسیون را تشکیل می دهد. همچنین می تواند 1 و 3 حالت اکسیداسیون را تشکیل دهد. Pt از رنگ سفید نقره ای است و از چگالی بالاتری برخوردار است. این شش ایزوتوپ دارد.
در میان اینها ، وفورترین مورد 195Pt است. جرم اتمی Pt در حدود 195 گرم مول-1 است. Pt با HCl یا اسید نیتریک اکسید نمی شود و واکنش نمی دهد. در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. Pt همچنین می تواند دمای بسیار بالایی را بدون ذوب تحمل کند. (نقطه ذوب آن 1768.3 درجه سانتی گراد است) همچنین پارامغناطیسی است.
Pt یک فلز بسیار نادر است که در ساخت جواهرات از آن استفاده می شود. جواهرات Pt به عنوان جواهرات طلای سفید نیز شناخته می شوند و بسیار گران هستند.
بعلاوه می توان از آن به عنوان الکترود در سنسورهای الکتروشیمیایی و سلول استفاده کرد. Pt یک کاتالیزور مناسب برای استفاده در واکنشهای شیمیایی است. آفریقای جنوبی تولید کننده شماره یک فلز پلاتین است.خریدوفروش پالادیوم
پالادیوم
نماد شیمیایی پالادیوم Pd است و عنصر 46 در جدول تناوبی است. پالادیوم به گروه 10 مانند پلاتین تعلق دارد. بنابراین ، شباهت هایی با پلاتین دارد. پالادیوم یک رنگ سفید نقره ای دارد که آن را برای جواهرات مناسب می کند. نرم و انعطاف پذیر است ، اما پس از کار سرد ، قوی تر و سخت تر می شود. پالادیوم واکنش بسیار کمی دارد.
هنگامی که از اسیدهایی مانند HCl ، نیتریک یا گوگرد استفاده می شود ، پالادیوم به آرامی در آن ها حل می شود. با اکسیژن واکنش نمی دهد. با این حال ، اگر در دمای بسیار بالا مانند 800 درجه سانتیگراد گرم شود ، پالادیوم یک لایه اکسید تشکیل می دهد.
جرم اتمی پالادیوم در حدود 106 است و دمای ذوب آن 1554.9 درجه سانتی گراد است. پالادیوم معمولاً حالتهای اکسیداسیون 0 ، 1 ، 2 و 4 را نشان می دهد. به غیر از ساخت جواهرات ، پالادیوم عمدتاً در مبدل های کاتالیزوری مورد استفاده قرار می گیرد.
این یک کاتالیزور مناسب برای واکنش هیدروژناسیون و کم آبی بدن است. علاوه بر این ، پالادیوم در الکترونیک ، پزشکی و دندانپزشکی استفاده می شود. ذخایر پالادیوم در روسیه ، آفریقای جنوبی ، ایالات متحده و کانادا یافت می شود.خریدوفروش پالادیوم

پلاتین در حلقه های ازدواج به کار میرود در حالی که پالادیوم بیشتر به خاطر استفاده در اکسسوری مردانه برای مراسم عروسی شناخته شده است چون مقرون به صرفه تر و روشن تر پلاتین است و مانند پلاتین نیازی به روکش ندارد.
جواهرسازان لوکسی مانند Stephen Webster و Vivienne Westwood در کالکشن های خود از قطعات پالادیومی هم استفاده میکنند.
جواهرسازان معتقدند اگر قیمت پلاتین و پالادیوم یکسان باشد،  تقاضای پایدار برای پالادیوم کمتر خواهد بود.
Simon Johnson که رییس انجمن ملی جواهرات است میگوید پلاتین هنوز انتخاب ارجح است، به دلیل وزن،خلوص و کمیاب بودن.خریدوفروش پالادیوم

قیمت گذاری روی این دو فلز ارزشمند

اگر قیمت پالادیوم به همین صورتی که هست بماند این احتمال وجود دارد که تقاضای پالادیوم کاهش پیدا کند.
در جهان پالادیوم در حال رقابت با طلا و پلاتین برای مورد استفاده قرار گرفتن در جواهرات است.
بسیاری از مصرف کنندگان و خریداران جواهرات، به دلیل بازاریابی نامناسب ، اسم پالادیوم را نشنیده اند به همین دلیل برای جواهرفروشان سخت است که آنها را متقاعد کنند که برای این فلز که با آن آشنا نیستند هزینه ای بپردازند.
به هر حال از پالادیوم در جواهرات استفاده می شود و این هنر فروشندگان است که بتوانند آن را با قیمت بالایی که دارد، بفروشند.خریدوفروش پالادیوم

 

خرید و فروش و اطلاع از قیمت دقیق پلاتین و پالادیوم

جهت خرید و یا اطلاع از قیمت بروز و دقیق فلزات پلاتین و پالادیوم لطفا با ما تماس بگیرید.

نیترات رودیوم/نیترات پالادیوم/سیم پلاتین/مفتول پلاتین/خرید پلاتین/فروش پلاتین/خرید رودیوم/فروش رودیوم/خرید پالادیوم/فروش پالادیوم/سیم ترموکوپل پلاتین/شمش پلاتین/شمش پالادیوم/شمش رودیوم/کروزه پلاتین/بوته پلاتین

Rate this post

مقالات بیشتر

اشتراک گذاری:

استخراج نقره با نمک
جواهرات

استخراج نقره با نمک

استخراج نقره با نمک معمولاً به روشی به نام فرآیند پارکز اشاره دارد که برای استخراج نقره از سنگ معدن سرب استفاده می‌شود. این فرآیند یک تکنیک قدیمی است که تا حد زیادی با روش‌های

بیشتر بخوانید »
تشخیص پلاتین با حرارت
پلاتین

تشخیص پلاتین با حرارت

مقدمه‌ای بر تشخیص پلاتین پلاتین، یک فلز ارزشمند که به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و خواص کاتالیزوری استثنایی شناخته‌شده است، به‌طور گسترده در صنایع مختلف ازجمله خودروسازی، جواهرات، الکترونیک و پزشکی استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید »
پلاتین

تشخیص پلاتین از استیل

در دنیای فلزات و آلیاژها، استیل ضدزنگ و پلاتین ضدزنگ به‌عنوان دو گزینه قابل‌توجه هستند. این مواد به دلیل دوام، تطبیق‌پذیری و توانایی مقاومت در برابر خوردگی مشهور هستند؛ اما وقتی نوبت به انتخاب بین

بیشتر بخوانید »

Send Us A Message

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه