10 نکته مهم و با ارزش قبل از خرید حلقه پلاتین

خرید حلقه پلاتین

پلاتین دقیقاً چیست؟

پلاتین یک عنصر شیمیایی (نماد Pt) است که 30 برابر کمیاب‌تر از طلا است. به دلیل خلوص و کمیاب بودن آن ارزشمند است، اما دوام آن نیز قابل قدردانی است. پلاتین به‌طور طبیعی سفید و ضد حساسیت است که آن را برای افرادی که پوست حساسی دارند انتخابی عالی می‌کند. نسبت به سایر فلزات رایج مورداستفاده در جواهرات، مانند نیکل یا مس، احتمال واکنش آلرژیک کمتری دارد. همچنین در برابر فرورفتگی و خراش بهتر از طلا و نقره مقاومت می‌کند.

پلاتین؟ طلای سفید؟ پالادیوم؟ انتخاب یک فلز برای حلقه نامزدی یا عروسی به‌اندازه انتخاب الماس یا مدل مناسب برای حلقه مهم است. می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین تأثیرات را در طول عمر انگشتر داشته باشد. آیا می‌خواهید انگشتری داشته باشید که 30 سال بعد همچنان شگفت‌انگیز به نظر برسد؟ آیا می‌دانستید که پلاتین یکی از تنها فلزات گران‌بهایی است که می‌توانید انتخاب کنید که 30 تا 50 – حتی 100 سال بعد همچنان براق و سفید به نظر می‌رسد؟

انگشترهای پلاتین قیمت کمی بالاتر از سایر فلزات سفید رایج دارند، اما دلیلی برای آن وجود دارد. این ماده از سایر فلزات قوی‌تر است، هزینه بیشتری می‌پردازید، بنابراین در آینده مجبور به نگهداری آن نخواهید بود، حلقه‌ای که می‌توانید برای نسل‌ها منتقل کنید و هرگز نباید نگران آن باشید. حلقه‌ای با خلوص بالا انتخاب کنید.

 

نکات مهم قبل از خرید پلاتین

1؛ مانند تمام فلزات گران‌بها، پلاتین باید با فلزات دیگر آلیاژ شود تا به‌سختی موردنیاز برای جواهرات دست یابد. اغلب با فلزات غیر گران‌بها مانند مس یا کبالت آلیاژ می‌شود. اگرچه ممکن است 100٪ خالص نباشد، اما اغلب از سایر فلزات گران‌بها مانند طلا خالص‌تر است انگشتری که 95 درصد خالص باشد انتخابی گران‌قیمت اما ارزشمند خواهد بود. اگر برای شما خیلی گران است، حلقه‌ای با خلوص حداقل 90 درصد خریداری کنید.

 1. برای تأیید درصد خلوص، علامت مشخصه داخل حلقه را بررسی کنید. مقررات فدرال تمام نوارهای پلاتین را ملزم می‌کند که دارای یک مهر یا “علامت” در داخل باشند. اگر روی آن نوشته‌شده است «IridPlat» یا «0.90Plat/Ir»، انگشتر فقط 90 درصد پلاتین خالص است، و باید برای آن کمتر از انگشتری که 95 درصد پلاتین خالص است، بپردازید. اگر علامت مشخصه «Plat» یا “.95 Plat” پس حلقه پلاتین خالص در نظر گرفته می‌شود و قیمت ممتازی دارد.
 2. از جواهرفروش خود در مورد آلیاژ استفاده‌شده در حلقه پلاتین بپرسید. اگر یک حلقه پلاتین خالص (95٪ پلاتین) خریداری می‌کنید، باید آن را با کبالت یا روتنیم آلیاژ کنید. این آلیاژها پلاتین سخت‌تری را تولید می‌کنند که می‌تواند جلای روشن آینه را نگه دارد و در برابر سایش روزانه مقاومت کند. بسیاری از حلقه‌های پلاتین خالص 0.95 با فلز ارزان‌تر ایریدیوم آلیاژ می‌شوند، اما این حلقه‌ها نرم‌تر هستند و در عرض یک سال پس از استفاده روزانه خراشیده و کدر می‌شوند.
 3. به دنبال حکاکی باکیفیت باشید. اگر می‌خواهید انگشتر شما دارای عناصر حکاکی شده باشد، به دنبال کار دست‌ساز باکیفیت باشید. برخی از تولیدکنندگان جواهرات با تعبیه طرحی در ریخته‌گری انگشتر، حکاکی با دست را تقلید می‌کنند. این حکاکی پیش‌ساخته درنهایت از بین می‌رود و درخشندگی خود را از دست می‌دهد؛ بنابراین، به دنبال حکاکی دستی عمیق و پیچیده باشید که نوعاً نسل‌ها دوام می‌آورد.
 4. فیلیگران دست‌ساز را انتخاب کنید. فیلیگر یک عنصر طراحی است که یادآور دوره هنر دکو است. اگر می‌خواهید انگشتر فیلیگرانی داشته باشید به دنبال انگشتری با عناصر ظریف و مجسمه‌سازی باشید. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بسیاری از جواهرسازان در فرآیند ریخته‌گری فیلیگر را پیش‌ساخته می‌کنند. هنر واقعی نیاز به فیلیگران دارد که از سیم‌های دستی ساخته‌شده و مجسمه‌سازی شده و سپس به یک قطعه لحیم می‌شود.

 1. برای تحقیق در مورد طرح و گزینه‌های حلقه، حلقه‌ها را به‌صورت آنلاین بررسی کنید. با جستجوی آنلاین در مورد نوع حلقه‌ای که می‌خواهید بدانید. می‌توانید به وب سایت‌هایی که حلقه‌های مختلفی دارند نگاه کنید. یا می‌توانید قبل از مراجعه به فروشگاه فیزیکی، به حلقه‌هایی که جواهرات فروشی‌های انگشتر ارائه می‌دهند نگاه کنید. نگاه کردن به حلقه‌ها به‌صورت آنلاین به شما ایده می‌دهد که چه چیزی محبوب و در دسترس است، و همچنین نوع حلقه پلاتینی که می‌خواهید معمولاً برای چه چیزی مناسب است. شما می‌توانید انگشتر خود را به‌صورت آنلاین خریداری کنید، اما معمولاً بهتر است به یک جواهرفروشی فیزیکی بروید تا بتوانید مطمئن شوید که حلقه همان چیزی است که می‌خواهید و به‌درستی جا می‌شود.
 2. از چندین جواهرفروشی دیدن کنید. ممکن است در اولین جواهرفروشی که بازدید می‌کنید یک حلقه به‌ظاهر عالی پیدا کنید، اما بهترین کار این است که حداقل از چند فروشگاه جواهرفروشی دیدن کنید. حداقل از سه جواهرفروشی و حتی فروشگاه‌های بیشتری در صورت امکان دیدن کنید. این فروشگاه‌ها را ازنظر کیفیت، انتخاب و قیمت مقایسه کنید.
 3. همراه با علامتی که انگشتر را تأیید می‌کند، بپرسید که آیا جواهرفروشی کارت‌های تضمین کیفیت ضد دست‌کاری ارائه می‌دهد یا خیر. اگر قصد دارید انگشتر خود را در آینده بفروشید، می‌توانید این کارت را نگه‌دارید یا اگر قصد دارید در آینده آن را به یکی از اعضای خانواده بدهید، می‌توانید آن را در جعبه جواهرات نگه‌دارید.
 4. اگر سبک زندگی فعالی را دنبال می‌کنید، به سراغ طرح کم حاشیه بروید. اگر فعالیت بدنی در اولویت زندگی شماست، از کارهای ظریف چشم‌پوشی کنید و طرح پلاتینیوم با مشخصات کم را انتخاب کنید. مشخصات کم‌چیزی است که سنگ مرکزی را بالا نمی‌برد. این مانع از کوبیده شدن سنگ به اطراف می‌شود.
 5. 1 هنگام انتخاب انگشتر، مهم‌ترین چیز این است که یک حلقه در اندازه درست داشته باشید! شما چیزی به‌اندازه کافی راحت می‌خواهید که در انگشت شما احساس سفت یا شل شدن نداشته باشد.
Rate this post

مقالات بیشتر

اشتراک گذاری:

آشنایی با گرانترین فلزات در دنیا
اخبار

آشنایی با گرانترین فلزات در دنیا

اگر فکر می‌کنید طلا و نقره که ما به آنها فلزات بهادار می‌گوییم، گران‌ترین فلزات جهان هستند، اشتباه می‌کنید. بسیاری از سرمایه‌گذاران می‌پرسند گران‌ترین فلز جهان کدام است؟ تهیه فهرستی از گران‌ترین فلزات دنیا دشوار

بیشتر بخوانید »
خطرات و عوارض نیترات نقره
اخبار

خطرات و عوارض نیترات نقره

نیترات نقره نیترات نقره از ترکیبات بسیار معروف و مهم نقره محسوب می‌شود. تولید نیترات نقره از اسید نیتریک و فلز نقره صورت می‌پذیرد. فرمول شیمیایی نیترات نقره به‌صورت AgNO۳ بوده در فرم‌های مایه و

بیشتر بخوانید »
تفاوت پلاتین و پالادیم چیست؟
خرید و فروش پالادیوم

تفاوت پلاتین و پالادیم چیست؟

در دنیای فلزات گرانبها، پلاتین و پالادیوم جایگاه ویژه ای دارند. این دو فلز به دلیل کمیاب بودن، زیبایی و کاربردهای صنعتی مختلف ارزش بالایی دارند. با این حال، بسیاری از مردم اغلب پلاتین و

بیشتر بخوانید »
چرا فلز رودیم گران است؟
خریدوفروش رودیوم

چرا فلز رودیم گران است؟

رودیوم چیست؟ رودیم یا رودیوم (به انگلیسی Rhodium) یکی از عناصر مهم در جدول تناوبی عنصرهای شیمیایی (جدول مندلیف) می‌باشد که با نماد Rh و عدد اتمی 45 شناخته می‌شود. این عنصر معمولاً در سنگ‌های

بیشتر بخوانید »

Send Us A Message

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه